čtvrtek 11. ledna 2018

Jak se cítit dobře

A protože motivace není nikdy dost a i já sama si v krizových situacích ráda přečtu něco, co mě potěší, nakopne, co mi dá naději, že se z té patálie opět vyhrabu, rozhodla jsem se vám napsat pár slov o tom, jak se mít rádi a trochu si toho života, i v tom shonu, užít. Je báječný pocit, řešit v hlavě právě tyhle věci. Znamená to, že existenční problémy mám v sobě už vyřešené a začínám se pídit po tom, jak si užívat života a cítit se dobře. Už se nemusím trápit s tím, kde budu bydlet, že nemám dodělanou školu, kde si vydělám na nájem, ani že jsem na všechno sama a nemám do života oporu. Přála jsem si, šla tomu trošku naproti a i když to byly občas nervy, tyhle věci jsou usazené na svých místech a já můžu plánovat dál.

Vždy, když si najdu trochu času pro sebe, obklopím se svým diářem, zápisníkem, deníkem a plánovačem (ano, s tím už začínám být opravdu pošahaná) a sbírám inspiraci, zachycuju myšlenky, píšu si seznamy, abych na nic nezapomněla a cítím se jako prasátko v žitě. No a včera, při jedné z těchto významných chvilek, kterou jsem si určila jen sama pro sebe a přitom měla na klíně řvoucí miminko s horečkou, vzniklo mé DESATERO sebelásky, lepšího člověka nebo jestli chcete - desatero psychické pohody, protože ta je opravdu hodně důležitá k tomu, abyste se přestali trápit maličkostmi.

Tak jdeme na to...

TVOŘ


Každý týden si namaluj obrázek, slož básničku, něco vyrob. Pokus se prostředí kolem sebe zútulnit, aby ses tam mohla cítit dobře. Neumíš kreslit ani nemáš myšlení na dobrý rým? A jsi si jistá, že se to časem nezlepší?

PIŠ


Piš články, napiš knihu, vymysli pár povídek, pohádek nebo obyčejných příběhů. Psaním se zdokonaluje tvá slovní zásoba a sama víš, že lidé, kteří se umí vyjadřovat, si v sobě pro okolí nesou určité kouzlo.

JEZPoslouchej své tělo a jez to, co je pro něj dobré. Sbírej inspiraci na dobrých místech, v kuchyni si hraj s barvami, uč se a přemýšlej, odkud tvé jídlo pochází. 

SPORTUJ


Ať máš každý den dobrý pocit, že si pro sebe něco udělala. Ať máš hezké a sebejisté držení těla. Ať máš lepší fyzičku, protože s lepší fyzičkou je lepší úplně všechno. Vážně!

UŽÍVEJ SI ČERSTVÝ VZDUCH


Snaž se trávit co nejvíce času venku na čerstvém vzduchu. Užívej si sluníčko i sychravé počasí. Kdy sis naposledy sedla na louce do trávy a obdivovala luční kvítí? Aha, na jaře... Pochopitelně.

UČ SE


Zkoumej nové věci a probouzej v sobě nové dovednosti. Uč se jazyky. Zdokonaluj se v práci s počítačem. Uč se sama nebo na kurzu. Uč se, ať si se vším poradíš.

VYCHOVÁVEJ


Ty chceš být lepší a to je fajn, ale musíš k tomu vést i své děti, ať také všechno umí a znají, ať mají rádi přírodu a samy sebe, ať jsou šikovní...

MILUJ


Říkej, mám tě ráda. Pečuj o svůj vztah s těmi nejbližšími. Hlavně s rodinou, ať už je sebešílenější. Dělej blízkým radost a buď pozorná.

BAV SE


Věnuj se svým koníčkům a nevyhýbej se kontaktu se svými přáteli i mimo sociální sítě. Nemít přátele je smutné. Vím to. Proto občas zahoď ten telefon a pozvi kamaráda na výlet. Uvidíš, že ti to dá mnohem víc, než status na facebooku: Sněží!

ŽIJ


Neodmítej nové zážitky a neboj se vyzkoušet, co jsi nikdy nedělala. Žiješ jenom jednou. Pro začátek se podívej na film Yes man, třeba pochopíš.


Tak jo, to by bylo vše. Samozřejmě mě napadají ještě i jiné věci, týkající se třeba oblečení, spánku, zvířat, ale to bych už blíže asi ani nespecifikovala. Rovnou se omlouvám, že jsou rady psané "pro holku", pokud by měl zájem i nějaký pán, ráda mu je přepíšu v mužském rodě do mailu :-D

Líbí se vám to? A napadá vás ještě něco, co bych do seznamu měla určitě přidat? A taky vás občas chytne ta nálada "co bych mohla dělat lépe"? Kdyžtak dejte vědět. A já jdu ven, i když teda dneska by ani psa nevyhnal...M:)


Žádné komentáře:

Okomentovat