pátek 6. října 2017

Za Normální Holky

Moc se mi líbí, když má v dnešní době někdo "dobrý nápad". Vizi, která člověku opravdu něco dá, obohatí ho, pomůže mu. Nemyslím tím zrovna, založit si youtube kanál a tam radit mladým slečnám, jak nanést rtěnku (i když možná by mi skutečně neuškodilo, pár takových kanálů probrouzdat). V dnešním světě, kdy je trendy se na sociálních sítích neustále hádat, navzájem urážet a zaměňovat nevychovanost za svobodu slova (ano, říkám to pořád, ale je to tak!), je strašně příjemné, když narazím na člověka, který dělá něco pro lidi. Dělá to s láskou a naprosto nezištně. A stejně jako se mi líbili kluci, kteří si založili seznamku pomocí QR kódů, tak teď, když už jsem úspěšně seznámená a snažím si udržet zdravý rozum na mateřské, už čtvrtým rokem, zakoukala jsem se do projektu jedné Normální Holky.

Chci vám představit Christie. Můj osobní "pracovní název" pro ni, by asi byl okatá chodící motivace. Obyčejná ženská, která v životě už zkusila opravdu dost. Od těch lepších a příjemných věcí, jako je cestování, sbírání nových zážitků, život v Austrálii (přes to, že odjet tam na blind a bez znalosti jazyka, je pro mě trochu masakr), až po ty horší. Teď se ale našla v projektu, který má neskutečný úspěch mezi ženami, holkami i holčičkami. Bojuje Za Normální Holky a ukazuje, jak je realita krásná. Vytvořila Láska(vý) projekt pro Česko a Slovensko a neskutečně motivuje všechny ženy, které už pochopily, že vypadat jako modelka z časopisu je nereálné. Učí, jak je krásné být sama sebou i když vaše velikost není XS. Na ní vidíme, jak je naprosto zbytečné si na své blond krásné obočí, patlat černé tlusté čáry, své kaštanové vlasy barvit na fialovo a ve fitku trávit tři hodiny na páse.

Líbí se mi na ní, že neříká necvič, krásná jsi i tlustá. Říká cvič, když na to máš náladu, ať z toho máš radost. Neříká kašli na salát a dej si hamburgr, ale jez na co máš chuť a nevyčítej si to. Propaguje přirozenost a jedinečnost a její základna fanoušků se neskutečně rozrůstá.

No a já na její profil potřebovala narazit jako sůl. Člověk každý den cvičí, tráví hodiny na váze, chce být super pro sebe, partnera i děti. Snaží se být psychicky v pohodě a úplně zapomene odpočívat. Točí se v koloběhu rychle uvařit/rychle nakrmit/rychle zacvičit/rychle uklidit a pak, když do toho zasáhne paní chřipka, je na dně, protože zpomalit takový kolotoč, stojí hodně ovládání. Ale právě Christie mě naučila, na tyhle problémy kadit duhu, protože nic mi v životě neuteče (snad ani ten chlap proboha). Začínám zpomalovat, smát se na sebe do zrcadla a to né jen v případě, když si kontroluju zuby. Jo a mimochodem, hubne mi to samo! :)Mým cílem bylo, tu boj za normální holky nastínit pouze okrajově, protože daleko víc se dozvíte přímo od Christie.

O zakopnutí určitě stojí její insta profil:

Nebo facebooková stránka:

Tak se nechte namotivovat a všechno půjde určitě líp.

PS.: To ale neznamená, že se budeme válet na gauči, cpát se knedlíkama a tvrdit manželům, aby nás milovali takové, jaké jsme. Chceme pro ně být krásné a přirozené, ale ne líné a sebestředné! M:)5 komentářů:

 1. Páni Míšo, to je úžasný projekt!! :) Koukám na její instagram, facebook i blog! Je to super. Díky moc za inspiraci, bez tebe bych na to nikdy nepřišla.. jen škoda, že se nemůžu zúčastnit jejích tréninků.. vypadá to vše moc skvěle a já neustále říkám, že normální holky by se měly podporovat! Ostatně na světě je mnohem více normálních holek, než těch "modelín" :D :) .. díky za skvělý článek!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Anet mě to taky takhle nadchlo! Ostatně právě ty jsi pro mě jeden ze vzorů a prototyp normální, krásný a přirozený holky ;-) díky za komentář :-)

   Vymazat
 2. Moc hezky napsane! Krasne si projekt popsala. Opravdu.

  OdpovědětVymazat