čtvrtek 10. srpna 2017

Denní cíle, to je věc!

Bič na všechny lenochy! Způsob, jak přechytračit sám sebe! Denní cíle - nejlepší pomůcka při pravidelném cvičení...

Jdu za vámi s věcí, která se mi asi nejlépe osvědčila, při dokopávání sama sebe ke cvičení. Internet je zahlcen lidmi, kteří nejsou spokojeni s tím, jak vypadají a hledají spásu u těch, kteří se sebou dokázali něco udělat. Hledají u nich motivaci. Chtějí přesně do detailu vědět, jak se těch nadbytečných kil zbavit. Vídám to den co den.

Otázka:
"Holky dnes jsem tak líná, snědla jsem půlku pizzy a vůbec se mi nechce cvičit, poraďte mi, co mám dělat.."

Odpověď:
"Půl pizzy ještě není taková hrůza, nevzdávej se, zvedni se a pojď cvičit! Jsi dobrá, dokážeš to!"

Člověk by řekl, že už ani víc poradit/motivovat nejde, ale opak je pravdou.

Otázka:
"No jó, jenže děti nespí, musím ještě žehlit a uvařit, to už cvičení asi nestíhám..."

U toho vždycky rostu. Přece nikoho nemůžete vyloženě přemlouvat, aby se sebou něco dělal. Vždyť vám to může být jedno, jak onen lenoch vypadá. I ten co denně cvičí přece musí doma vařit a uklízet. Pořád tady platí pravidlo, že když se sebou nechceš nic dělat a nejsi o tom přesvědčený, nikdo ti nepomůže. Pomoct si můžeš pouze a jenom ty.

Dobrá pomůcka je nastavit si denní cíle. Používá to spoustu lidí, kteří už něco dokázali, ať doma na koberci nebo ve fitku nebo v běhání, v čemkoliv. Tajemství tkví v tom, jednou týdně si sednout a na kus papíru si napsat plán toho, co chci který den cvičit, mít ten papír před očima a toužit udělat ke každému bodu pomyslnou fajfku - splněno. Zjistila jsem, že když si na ten den napíšu jednotlivé cviky, čas si určitě vždycky najdu. Pokud si den nadepíšu pouze datumem, obvykle pod datum píšu VOLNO. 

Příklad:

PONDĚLÍ
20 min běh
40 dřepů
20 výpadů
2 min plank

ÚTERÝ - volno (protože vím, že jedeme k babičce a nestihla bych to, ale vynahradím si to ve středu)

STŘEDA
30 min běh
50 dřepů
40 výpadů
2 min plank

Není potřeba stahovat různé aplikace, i když proč ne, pokud vám to pomůže. Já si vystačím s propiskou a sešitem a můžu se jen těšit, až ho budu mít celý popsaný vlastním sportováním. Cíle si nastavuji tak, aby ze mě po splnění pořádně lilo, ale abych se neklepala při chůzi ze schodů. Pozn.: Tohle je opravdu jen příklad, toto nejsou mé skutečné cíle.

Musím říct, že tahle vychytávka se fakt povedla a něco mi dává. Ne, jako když jsem chtěla dodržovat pitný režim, koupila si šumák multivitamín a echinacea, který chutná jako hnůj - no fakt, stavte se ochutnat! Nebo ta poučka, že s fyzičkou a vysportovanou postavou je lepší sex! No jo, jenže než se k tomu dohrabete, padáte večer obličejem do peřin a usínáte už za letu.

A jedno skvělé moudro na závěr:


Posilujte tělo i duši, dělejte kliky na jedné ruce, 
dřepy na jedné noze
a myslete jednou hlavou - tou vlastní!
(Miloš škorpil a Pavel Kosorin, Modrá knížka o běhání a o životě.)


Žádné komentáře:

Okomentovat