středa 16. listopadu 2016

Nekonečné týdny aneb babské rady nepomůžou!

Jakmile se ráno vzbudím, je mi jasné, že si musím rychle udělat pár fotek dokud mám ještě vůbec nějaké vlasy. Všude se jich válí milion! I další pupínek na bradě mi svatopřisažně oznamuje, že tohle těhotenství rozhodně nebude tomu předešlému konkurovat. Při Samuelkovi jsem byla vážně kus! Dlouhatánské blond vlasy, které při jejich krocení zlikvidovaly nejednu kvalitní gumičku. Pleť jako z alabastru, zářící na míle daleko, nutila zmejkapované bárbínky, pouštět mně - budoucí matku, ve frontě před sebe i nenalíčenou. Veškeré přebytečné špíčky vyhladilo bříško, vydouvající se nenápadně dopředu. A ty prsa! 
A teď? Teď se těším, až ten uličník spatří světlo světa a já mu vyčiním. 
Sedím tedy na posteli a přemýšlím, jestli by se snad tentokrát nemohla tam dole ukrývat holka. Každá mamina by chtěla doma páreček, a ani já nejsem výjimkou. I když z holčičky bych asi měla respekt. Nečešu ani sebe a v každodenním zaplétání copánků bych se asi nevyžívala, na druhou stranu bych mohla zapojit tatínka. Jednoho kluka už mám a jsem spokojená, vím co od něho čekat a na co si dávat, zvlášť při přebalování pozor. Ale...
A už zase jedu jako kolovrátek. Co mi o té prekérce napovídají babské rady?


 • Má-li žena při početí hlavu na sever, narodí se chlapeček, má-li ji na jih, bude to holčička.
No to je snad fór. A když má žena při početí hlavu směrem k zemskému jádru? To pak bude čertík ne?

 • Pokud chcete holčičku, prostředí při početí by mělo být kyselé, doporučuje se proto před stykem vypít pár skleniček vína. U chlapečka je to potom pivo.
Panebože! Já mám víc štěstí, než rozumu! Taky to mohla být dvojčata! 

 • Pokud má maminka chuť spíše na sladké a ovoce, narodí se holčička, pokud na kyselé a pikantní, bude to kluk.
V mém případě je nejlepší to po půl hodinách hezky prostřídávat. Hlavně né žádnou Lučinu a kuřecí prsa v páře.

 • Pokud maminka v prvních týdnech zvrací, čeká nejspíš holčičku, pokud je jí dobře, čeká kluka.
Jasnej kluk!

 • U holčiček se tvrdí, že maminkám berou krásu, ty pak trpí na pupínky a vypadávají jim vlasy. U chlapečků je tomu naopak a vlasy i pleť krásně září. 
Jasná holka!

Tak já nevím no. Nejspíš si opravdu budu muset počkat až na ultrazvuk, který se uskuteční 29.11. a doufat, že nám prcek ukáže prdítko. Babské rady si ponechám spíš na bolesti v krku či odstranění zaschlé skvrny od kečupu.

Maminky jak to bylo u vás? Potvrdily se babské rady? M:)2 komentáře:

 1. :D :D Jsem se něco načetla.. :D U každýho z dětí to bylo jinak, ted u třetího totálně, chutě převrácené, jinak jsem vypadala, jinak od samého začátku, tvar břicha všechno prostě jinak než u kluků (tam byly aspon společné rysy jako nechut ke kuřeti a pálivé i hořčice)... Nicméně je vidět co mám doma :D Mimo jiné dle čínského kalendáře máme doma tři holky :D

  OdpovědětVymazat
 2. No jo, podle Číny mám doma taky holku 🙂

  OdpovědětVymazat