pondělí 18. července 2016

Čtu, čteš, čteme...

Mám takový pocit, že čtení knih, myslím takové, kdy sedíte ve svém oblíbeném křesle s rozsvícenou lampičkou, šálkem kávy a pomalu obracíte jednu stránku za druhou, jde zase do módy. Nebo možná si toho pouze začínám více všímat. Jednu dobu byly v kurzu elektronické čtečky, všichni čtenáři je doma mají a já také, jenže teď už ji využívám pouze na dlouhé cesty, kdy je nemožné s sebou táhnout deset knih. Jenže každý knižní labužník vám s rukou na srdci poví, že místo elektroniky si radši vezme do rukou tu starou odrbanou knížku a nechá se pohltit její atmosférou.

Od té doby, co jsem zrušila facebook, mám najednou spoustu volného času k využití. Se synem stále vymýšlíme nějaké bejkárny nebo výlety. Každý můj den taky zahrnuje trochu toho sportu. A v neposlední řadě se denně oddávám odpočinku u knihy. Naučila jsem se co měsíc docházet do městské knihovny a pokaždé si minimálně tři knihy táhnu domů. Plná očekávání pak vůbec nevím, po které sáhnout dřív. 

Sranda je, že když jsem sedávala půl dne u počítače, malý Samuelek netoužil po ničem jiném, než mlátit ručičkami do klávesnice, a teď, když mě sem tam sleduje při čtení, jeho oblíbenou činností se stalo koukání do knížek, otáčení stránek, popřípadě cupování časopisů. I Jarda je v tomhle směru ke mně naprosto ideální polovička. Přijde mi, že je to jeden z mála chlapů, kteří čtou, místo toho aby pyšně prohlašovali, že ve svém životě přečetli pouze slabikář a Blesk.

Čteme hlavně thrillery, detektivky, horory, krváky, masakry a psychologické rozebíráky. Občas se při výběru řídím heslem: Čím nechutnější obal, tím líp. No mám takový pocit, že jsem nevědomky objevila knížku, která bude co do nechutnosti náš strop. Jára ji už četl a zrovna dobře mu z toho nebylo. Já se teprve chystám. Tak schválně, jestli to se mnou taky pohne :-) Kniha pro zajímavost zde: http://www.databazeknih.cz/knihy/des-278730

Založila jsem si knížečku, do které píšu všechny přečtené knihy a samozřejmě mě touha po zaplnění každého řádku žene stále dál. V budoucnu určitě sesmolím nějakou inspiraci. I já sama sem tam hledám zajímavou četbu na blogu třeba zde: http://zivotoc.cz/ nebo taky tady: http://zdravakrasna.blogspot.cz/.

Zkrátka deštivé léto ke knize vyloženě vybízí a my to rozhodně nehodláme promrhat! M:)

1 komentář:

  1. Ten Děs se stal tak trochu i mým stropem, ta zhýralost je naprosto šílená a fakt jsem se bála otočit stránku :D Mimochodem pro chlapa to nemůže být zase tak strašný, když se nemůže vcítit do některých scén jako my holky :D Pak dej určitě echo jak se četla. Jinak já ani čtečku nemám, ani muž, netoužíme po nich, za to se nikdy nechceme stěhovat, hromadíme ty knížky neuvěřitelným tempem :D

    OdpovědětVymazat