úterý 31. května 2016

Nespravedlnost!

To snad není možný! Já nekoukat na zprávy, tak vůbec nevím, že Českem nějaké bouřky jdou. Miluju je. Ano, možná proto, že nemám nepříjemnou zkušenost s blesky či jinými projevy této mocné přírodní hříčky. Ale také proto, jakou atmosféru dáma v černém navozuje. Temnou, tajemnou a nabitou energií. Dokáže rozehnat každé dusno, to venku i u jídelního stolu. Sbližuje lidi a pomáhá jim projevit emoce. Přichází nečekaně. Je krásná, ale ničivá. Dokáže zabíjet, ale podle mě i dávat život. No vážně! Představte si, že jste večer s partnerem doma a přijde bouřka. Vypnou proud a tu hroznou tmu sem tam rozčísne akorát blesk, doprovázený hrůzostrašným zaburácením. Co uděláte, když televize ani wifi nefunguje? Přitulíte se... A vsadím boty, že někde existuje nějaká studie, že po období bouřek se rodí více miminek. No nic. Takže teda paní bouřka...... Která už týden, možná dva, obchází Českou republikou, se v Turnově nestavila ani na kafe. My tu holt známe déšť jen z televize. Ubíjející dusno a oči přilepené na satelitních obrázcích z meteostanic, jsou náš denní chleba. Ale abych tomu počasí tolik nekřivdila, tak musím uznat, že včera třikrát zahřmělo a pět minut pršelo a dnes pět minut hřmělo a spadly tři kapky.

Jakmile se zvedne vítr, už se Samuelkem sedíme na balkóně a čekáme, co přijde. Nic. A tak to zřejmě i v tom květnovém skóre zůstane. Mrzí mě, co se stalo tolika domácnostem v Praze, středních a jižních Čechách a přísahám, že bych si klidně minimálně poloviční porci toho všeho objednala. Bohužel nejsem v Číně nebo v Korei, kde už si mocní normálně objednávají na svou oslavu narozenin slunečno. Pomalu se ale začínám poohlížet, po nějakém pěkném domečku, někde u rybníka na jihu Čech, ať moje nesmyslná touha po nebezpečí, prožívaného v bezpečí za oknem, taky jednou dostane co proto...M:)2 komentáře:

  1. :D :D Mám za sebou už 5 bouřek a dneska má přijít další a nic nikde :D :D A to z nich mám ještě hrůzu, včera s kroupama, málem vymlátila okna, tekla mi voda po celém obýváku a já tu panikařila jako divá :D

    OdpovědětVymazat