středa 24. února 2016

Find me & QRMEE!

Nesnáším seznamky! Všechno je tak naškrobené, nereálné a navíc ta moje panická hrůza z rande naslepo, by mi nikdy nedovolila vyplnit profil ani v jedné z mnoha dostupných. Ani když už vím, že kámošky kámoška si na eDarling našla opravdickýho prince. Prostě ne. Co mě ale baví, je nenásilné seznamování, kdy já si mohu vybrat, komu dovolím se o mně zajímat. Jenže potíž je v tom, že těžko přijdu za chlapíkem s hláškou, že jsem si ho vybrala, jestli se o mě nechce teda zajímat. To by si asi ťukal na čelo.

Už ani nevím, kdy se to stalo, ale myslím, že teď, když můj malý Samuelek spokojeně usínal na nemocničním lůžku a já vedle něho sledovala televizi bez zvuku, aby to nevzbudilo ani ostatní spolubydlící v tom našem vězení. Na obrazovce se objevili dva kluci/týpci/chlapíci a mávali kolem sebe červenými QR kódy. Všichni už víme, že to je řekněme soubor kostiček (jak řekla blondýna), který se dnes už dá naskenovat do většiny chytrých zařízení a my tak můžeme zjistit informace, které jsou v tom ukryté. To je něco pro mě. Bojovka! Občas běhám po městě a skenuju vše, co najdu. 

Včera večer jsem si vzpomněla a po chvilce hledání, narazila na jejich stránku :http://www.qrmee.com/qrmee/

Přijde mi to úplně perfektní! Nejen, že se ráda kochám nápady mladých lidí, co se toho nebojí, ale hlavně ta samotná myšlenka. Zaregistrujete se, za rozumný peníz si koupíte produkt (tričko, tašku, placku, samolepku) a dostanete svůj vlastní krásný a červený QR kód. Ten nosíte na viditelném místě a zájemci si vás mohou sjet svým skenerem, pokud jim to dovolíte. Za kódem skrýváte informace o sobě, včetně třeba fotky či telefonního čísla. Vše je nenásilné a hlavně rozhodnutí, co vše na sebe prásknete, je čistě na vás. Žádné dotazníky s malými hvězdičkami, označujícími povinná pole k vyplnění, zde nečekají.
Rozhodla jsem se, že to vyzkouším. Já jsem prostě pro každou špatnost. Hrdě budu nosit svůj kód, i kdyby se nikdo zvídavý neobjevil. Objednala jsem si tedy večer dvě placky. Jednu pro sebe a druhou pro Samuelka, aby bylo jasný, že se chceme seznamovat oba. Se svojí šikovností se zamotala do čísel při placení a asi deset minut nešťastně koukala na displej s nepovedenou objednávkou. Netrvalo dlouho a přišel mi mail s důvěrným oslovením. Ozvali se pánové z QRMEE a příjemnou cestou mě doprovodili až k úspěšnému dokončení celé objednávky, včetně vyplnění informací v mém osobním profilu. Což jsem teda koukala a ujistila se v tom, že to myslí opravdu vážně a každý zákazník je jim vzácný.

Chtěla bych, aby se to i třeba touto cestou dostalo do povědomí více lidí a já mohla i na malém městě potkávat červené QR značky a s úsměvem pomrkávat na jejich majitele, protože když už nic jiného, tak je to skvělé téma k navázání jakékoliv konverzace. 

Celý nápad je výborný, ale byl by ještě lepší, kdyby byl můj. Přeji zakladatelům hodně štěstí v dalších letech a vy tady na blogu se připravte na hromadu vtipných historek s QRMEE....nebo trapných? Uvidíme! M:)Žádné komentáře:

Okomentovat