čtvrtek 31. prosince 2015

PéeFko aneb Co bylo, nech být.

Jen tak pro zajímavost jsem si zjistila (ve chvíli, kdy jsem si nemohla vzpomenout, jestli mám do přání napsat rok minulý nebo budoucí...degenerace), že zkratka PF je ve skutečnosti odvozená z francouzštiny /Pour féliciter/ a znamená "pro štěstí" (takže tam patří rok budoucí pochopitelně).

Teď myslím na to, jak jsem tu seděla přesně před rokem a s velkýma očima plnila diář nesmyslama, jako např.:
 • Zhubnout 30kg
 • Naučit se španělsky
 • Zdokonalit angličtinu
 • Udělat řidičák
 • Užívat si života
 • Zmodernizovat zařízení bytu
 • Pít alkohol jednou týdně
 • A blá, blá, blá...
S hrůzou nyní zjišťuji, že ani jeden z těchto bodů pro cestu za lepším životem se mi splnit nepovedlo, a to ani částečně. Jo pardón, španělsky už umím tak tři lekce a v angličtině jsem po třech pivech expert. A dál? Jestli se jako modernizace sporáku počítá to, že mu upadly dvířka, tak budiž. A kila mám dole 2. Za rok myslím úspěch.
Ale není to zas taková katastrofa. Úspěšně se mi podařilo naučit syna sedět bez opory a "přežít" tři nečekané hospitalizace. Našla jsem si i nové kamarádky, i když bez facebooku ta komunikace určitě nebude nic valnýho (přes to zrušení fcb stále nelituju). Definitivně jsem se rozhodla vyřešit svůj, jak to jen říct, nevyhovující vztah, ale zatím neměla koule na to, aby se to stalo skutečností.

Když nad tím tak uvažuju, zdá se, že jsem rok 2015 úspěšně přežila, ale nic víc! Je to vůbec možný? Snažím se však nezoufat a trpělivě usedám zpět k novému diáři a láduju ho nesmyslama na rok příští. Snad se tentokrát zadaří. Předsevzetí jako takové si ale vybírám pouze jedno a zatím se mi zdá splnitelné. Narazila jsem na něj v jednom časopise. Jistá a úspěšná Emma Brannan tam lidem radí, aby se přestali chovat jako blbci. Tak teda budiž. Mé předsevzetí je: PŘESTANU SE CHOVAT JAKO BLBEC. 

Přála bych vám do nového roku zdraví, štěstí a úspěch, ale už vím, že  pokud na to budete čekat doma na gauči, nejspíš se nedočkáte. Proto všem přeji pevnou vůli a nekonečnou motivaci. Těším se na vše nové v roce 2016. Na zdraví! M:)


1 komentář:

 1. I tobě a Sámovi krásný Nový/nový rok :) Založila jsem si instagram - kvůli naušničkám a tak, Kvikovy koralky, neb jsem dostala nový mobil a jsem z něj totální tupec a retoš :D :D Zprávu posílám týden, volám 4 dny a doted nevím kde je tlačítko zpět :D Málem mi šiblo a tak tam ted cpu všemožné a učím se co za vymoženost je hastag (ani nevím jak se to píše) :D :D Nicméně po tvém rušení facebooku jsem si říkala, že jsem možná taky zavislák - ale pak jsem 25tého odjela mimo domov a vrátila se po 5 dnech a za celou dobu nezapla počítač, mobil se mi klasicky někde válí, protože se nemáme rádi (a navíc jsem si řekla, že nic sociálního tam nechci) vůbec mi to nechybělo, ani jsem si vlastně neuvědomila, že tu/tam nejsem.. :D Tak jsem spokojená a můžu otravovat svět dál :)Krásný slavící den (mimo jiné mám dnes výročí - 10 let silvestrovského veselí doma s dětma :D )

  OdpovědětVymazat