pondělí 21. prosince 2015

Těšilo mě!

Já se tady rozplývám nad adventním obdobím a přitom už od prvního prosince je jasné, že to bude jeden z těch snad nejhorších. Natož pak teď, pár dní před tím, než má přijít Ježíšek, kdy jsem podle všeho, jako máma chystající dítěti šťastné a veselé, naprosto pohořela. Tím k momentální náladě a dál už jen věcně.

Ano, ruším facebook a už se těším, až to udělám a přestanu o tom jen mluvit. Hodně z vás se mě ptá PROČ? Jedna z mých odpovědí zněla, že když už i facebook ví dřív, že potřebuju na záchod, něco je tu asi špatně. Další odpověď: Bere mi to moc času, který chci věnovat synovi... Zkrátka důvodů mám hodně a bohužel nejsem jedna z těch zdatnějších, kteří se dokážou ovládnout a facebook není to první, co jejich oči po ránu navštíví. Tyto zkutečnosti ale nasvědčují tomu, že budu z prvu trpět silnými abstinenčními příznaky, o které se s vámi samozřejmě ráda podělím. V dnešní době, kdy jsou sociální sítě tou největší zbraní a technologie jdou dopředu, se já toužím vrátit do doby kamenné. 

Takhle jsem se třeba včera tvářila na vymoženost, jménem SnapChat :-DTeda myslím, že to bylo ono. A je mi vážně líto, že se o takovéto foto nepodělím na facebooku...

V mém přesvědčení mě utvrzují i lidé, ke kterým jsem v životě vzhlížela snad nejvíce. Všichni totiž facebook buď ruší, dávno zrušili a nebo nikdy neměli a žijí! A když mě pak jeden z nich podpoří větou: "Bez facebooku je život lepší!" Tak já osobně nemám o čem přemýšlet. Jako holka z malého města riskuji samotu a minimální spojení se světem...Ale myslím, že si poradím. Hodně z vás se mnou zásadně nesouhlasí a nebojí se mi to naplno říct, ale ruku na srdce, není to jen panika, která člověka zachvátí při pomyšlení, že nebude moci denně sjíždět zeď známých? Žádnou firmu, kterou bych na FB propagovala nemám a jinak je mi to v podstatě k ničemu.

Ano, zamýšlím se nad tím, co budu dělat až si po náročném dni naliji sklenku vína a sednu k facebooku, který bude zrušený. Nebo jestli se mi podaří najít partnera pro život, aniž bych si ho mohla nejdřív pořádně "oťuknout" na FB.

5.1. odjíždíme se synem do lázní, trošku rozhýbat ty jeho neposlušný svaly. Budeme tam na 5-6 týdnů a já dělám vše pro to, abych s sebou měla tablet, či cokoliv (sháním, půjčuji, hledám na chodníku...), abych mohla svůj abstinující mozek vyprázdnit alespoň zde na blogu. A těm, kteří mě budou sledovat i bez sdílení na modré síti předem děkuji. Dále pak existuje Viber, WhatsApp, Instagram a mail. Ten můj je meixmi@gmail.com a každému ráda odepíšu. Toť asi vše pro dnešek, čekejte další výplody, jejichž frekvence se nejspíš zvýší. 

A ne, opravdu nejsem hipík, matka příroda ani blázen...jen už mám těch závislostí po krk M:)

2 komentáře:

  1. Já Tě v tom jedině podporuji! :) Nenech si své plány nikým závislým zkazit! Bez facebooku se dá žít úplně bez problému (právě díky věcem jako whatsapp - což má každý, či email). Já třeba dělám jednou za dva měsíce týden bez facebooku, abych zjistila jestli jsem opravdu závislá či ne.. Většinou je to opravdu super týden, kdy udělám mnohem více věcí než kdy jindy! :))

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Díky Anet, máme na to stejný názor. První týdny budou asi nic moc, ale těším se na to, až budu "volná", díky pa M*

      Vymazat