pondělí 2. listopadu 2015

5 důvodů, proč je lepší zhubnout ještě před tím, než si pořídíte rodinu:

Říká se, že když nevíš o čem psát, napiš seznam. Kupodivu mě těch seznamů napadlo opravdu hodně. Ale kdo dřív přijde, ten dřív mele a já proto dávám šanci vykouknout na svět myšlence, která mi blikla hlavou úplně první. Tady je mých 5 důvodů, proč je lepší hubnout jako singl.

1.: Nikdo vám domů netahá zakázané potraviny!

K čemu vám je, že nakoupíte plnou ledničku polníčku, brokolice a okurek, když si pak pán večer nakráčí a zasedne k pizze, brambůrkům a korunuje to karamelovou milkou. Padají ultimáta jako:domů mi to nenos nebo vyměním zámky...ale když ty brambůrky chutnají nejlíp u televize. Dieta nedieta, snaha vločky-maso-zelenina vám začne hodně brzo pokulhávat.

2.: Jíte pravidelně po třech hodinách!

Všude po bytě visí červené nápisy SNÍDANĚ, SVAČINA, OBĚD, SVAČINA, VEČEŘE, takže teoreticky to máte zvládnuté. V praxi to vypadá tak, že vstanete v dobu, kdy snídaně už je pasé, nakrmit, přebalit, uklidit, uvařit, mezitím ještě samozřejmě nakoupit...a když konečně v jednu hodinu zasednete k obědu, máte vlčí hlad a sníte dvojnásobnou porci. Ono totiž dojídat kašičky po dítěti se jako plnohodnotné jídlo opravdu nepočítá.

3.: Máte čas si jít kdykoliv zaběhat!

Pokud vaše dítě spí od devíti večer, do pěti ráno, vidina ranního či večerního pohybu se docela solidně rozplývá. A bohužel, běhání od pračky k sušáku se do denních sportovních aktivit taky nepočítá.

4.: Pokud se odhodláte, jít si zacvičit, máte na to klid!

Když si průměrná máma udělá konečně čas na to, zajít si do posilovny a hlídá babička, je to ještě dobrý, pokud ale hlídá tatínek, raději ani nikam nechoďte. Ještě než si stačíte obout profi botky, které jste si k té příležitosti půjčila od kamarádky (na nové nejsou peníze), musíte vyřídit pár telefonátů ve stylu: co mám dělat, když furt brečí nebo kde že si říkala, že má tu hračku? Rozhodnete se telefon uzamknout do skříňky a už přijímáte hovor od plynaře, že čeká před domem, jak jste se minulý týden domluvili...Jen málokterá matka není v tu chvíli zralá spíš na vířivku v blázinci, než na pás ve fitku.

5.: Dokážete se správně motivovat!

Motivace. Nejdůležitější součást celé akce. Nakoupíte si kalhoty, do kterých chcete zhubnout, ale když už vám jsou tak zjistíte, že tepláky jsou stejně lepší. Na diskotéky, zábavy, kino, divadlo, cokoliv stejně nemáte čas a na koupi běžeckého oblečení a kvalitního proteinu zase prostředky. Doma máte chlapa, který vám říká, ať jíte cokoliv a ve cvičení jedete na krev, ale vám připadá, že na krev jedete spíš v uklízení. A v neposlední řadě máte doma toho prcka, kterému je úplně jedno, jak vypadáte (zatím), hlavně, že se mu celý den věnujete...

Tímto vzdávám hold maminám, které to dokázaly, a že jich znám opravdu dost. A zároveň apeluji na Ježíška, aby mi letos přinesl alespoň tu karimatku! M:)2 komentáře:

  1. Dost dobré :D :D Vnímám to úplně stejně, jak se těm mladým kozám bez rodin krásně hubne, když jim nikdo neustále nenabízí kousnout od toho a tamtoho a stále jim pečeš a ochutnáváš a kdo vylíže mísu? :D :D Řekni jim, že si nekousneš, akorát jim zaděláš na PPP, nebo z nich uděláš morouse co se později nerozdělí - hubnutí singl je TOP :D

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Ty mě chápeš mámo :-) ale ty už máš nejhorší za sebou. Chci tě dohnat! :-)

      Vymazat