úterý 17. listopadu 2015

15 minus

Vypadá to na dalších pár uplakaných dní. Teda aspoň co se týče počasí. U nás to z nebe bulí skoro celičkou noc. A k čemu svádí takovéto počasí? Teda u mě je to jednoznačně úklid, rotoped, a četba! Dlouho jsem se k mým přečteným knihám nevrátila a momentálně se mi naskytla výborná příležitost tak učinit. Před několika měsíci se mi kamarádka zmínila o knížce. Prý "jestli tě baví Hunger Games, tak tohle tě chytne určitě taky!" Koupila ji ve výprodeji levných knih, odkud ona prostě vždy vytáhne nějaký poklad a byla z ní nadšená. A jelikož je kamarádka z daleka, a musela by mi ji posílat poštou, pro mě nastal několikaměsíční maraton velkého shánění. Hledání knihy, jejíž každičké vydání už mělo svého pána a dotisk se neplánoval. V pdf formě neexistovala a já si ji tolik nechtěla půjčovat! Jsem velký sběratel knih, všechny je chci jednou mít ve své velké dřevěné knihovně a chodit si je oprašovat. No nic, po skoro půl roce se na mém stole kniha ocitla. Sice s nápisem Městská knihovna v Praze, ale přeci.

Název: 15 minus
Autor: Tomáš Zářecký
Počet stran: hooodně, myslím 415
Za jak dlouho jsem ji přečetla?: Za dva dny a dvě noci...spíš ty noci!
Moje pocity: Panika, strach, pocit na zvracení, smutek, občas lehký úsměv a shrnula bych to jako ohromující.

Tahle kniha rozhodně není pro princezny, děti ani jiné slabší povahy. Je to jeden z nejdrsnějších kousků, jaké jsem zatím četla. No jo, já starej zvrhlík. Představte si televizní soutěž o 60 milionů euro. 15 lidí, každý se svou kamerou, nožem a pevnými botami. Jejich úkolem je přejít určenou trasu, která vede většinou džunglí na pustém ostrově. Soutěž je naprosto bez pravidel. Jediné pravidlo je, nevychýlit se z určené trasy. Výhra se dělí mezi ty, kteří dorazí do cíle....No hotová jsem z toho byla. Tolik nástrah, které džungle skrývá, tolik věcí, co může člověk vydržet, jen aby se zachránil. Opravdu doporučuji. 

No a když jsem se dozvěděla, že autor je týpek asi o dva roky starší než já, odpadla jsem. Vzhledem k otevřenému konci a milionu mých otázek, jsem ho neváhala kontaktovat a mám radost z toho, že většina mých otázek bude příští týden zodpovězena.

Jako další dílo se mi zalíbila kniha jménem Pět, od Ursuly Poznanski, která je o zvrhlé formě hry geocaching, ale o té už poreferuji příště. Z červené knihovny jsem dávno vyrostla. Pěkný deštivý den! M:)Žádné komentáře:

Okomentovat