neděle 11. října 2015

Co vybrat Samuelkovi k narozeninám?

Mám dvouletého chlapečka. On je postižený, to všichni víme. Avšak, právě ty druhé narozeniny se neúprosně blíží a já přemýšlím, co mu dám. Co dáte člověku, kterého milujete natolik, že tu lásku není možné vykompenzovat nijakým blbým dárkem. Jde vlastně něčím věcným vrátit radost, kterou vám to dítě dává jenom tím, že žije? I když je jasné, že mu osud lehkou cestu nepřipravil? Jak jsem řekla, jsou mu dva roky. Já mu nemůžu dát žádnou tříkolku ani odrážedlo, protože se neudrží na nožičkách, ani houpačku, protože se neudrží v sedu, ale ani hračky pro mimina, protože už miminko není a chrastítky a malými plyšáky ho nezabavím. Samuelek je můj syn. Fráze jako hrdina a bojovník by kdejací rodiče zdravých dětí jistě ve spojení se svými ratolestmi ocenili, bohužel ale mě už to štve. Ne tak, jak si myslíte. Pokud mi kdokoliv napíše, že Samuelek je velký bojovník, s radostí tuto pochvalu přijmu. Upínám se ale už na trochu jiná slovíčka, jako jsou: šikovný, chytrý, učenlivý, statečný a nebo třeba, že má dobře našlápnuto vše dohnat, protože přesně to on má. Jaký dárek teda vybrat? Když mu dám papír a pastelku, tak pastelku zahodí a z papíru složí origami. Když mu dám kladívko a hřebík, tak hřebík zahodí a kladívkem vybourá ve zdi díru. Když mu dám kartáček na zuby, tak si své malé zoubky vyčistí, ale když mu dám lžičku, začne s ní bušit do všeho okolo. On má prostě svůj svět, ve kterém vše najde své uplatnění. Rodiče ho znají dokonale, ale přes to nedokáží odhadnout, co je ta věc, která ho posune zase o kousíček dál. Zatím je jen jasné, že se v životě bude věnovat hudbě. Ať pustíme cokoliv, vždy chytí přesný rytmus a podle něho se pohybuje. Nebo možná bude IT specialista. Jak už jsem se zmínila na facebooku, v zaheslovaném a zamčeném mobilu dokáže změnit tapetu obrazovky, ten malej hacker. Takže co myslíte. Ocení radši sadu bicích, za které si bohužel nesedne, nebo super moderní počítač, i když myš by nejspíš letěla do kouta a klávesnice by byla do dvou dnů ohlodaná do posledního písmenka? Mám tedy miminko? Nebo inteligentní dítě ve svém světě?

V komentářích ocením vaše tipy na dárky. Slavíme 10. prosince....M:)


9 komentářů:

 1. Tipy opraveny...jsem ráda, že zbytek chyb nikomu nevadil :-)

  OdpovědětVymazat
 2. my slavíme 13.12 první narozeniny a taky vůbec nevím co koupit...

  OdpovědětVymazat
 3. Co houpačka wingbo? http://www.zdravotnicke-potreby-a-pomucky.cz/specialni-detsky-nabytek/wingbo1/houpacka-wingbo.html. Jinak my roky dávali hudební a zvukové hračky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak ta houpačka je výborná, akorát momentálně nedostupná, což je škoda, ale už aspoň vím, co hledat díky :-)

   Vymazat
  2. Tu houpačku jsme měli pro Huga, nevím jestli už jsme jí prodali dál nebo ne, můžu se doma podívat, jestli byste měla zájem

   Vymazat
  3. To byste byla moc hodná, mrkněte se a kdyžtak mi napište třeba mejl na meixmi@gmail.com nebo na facebooku Michaela Edit Meixnerová....děkuji :-)

   Vymazat
  4. Tak bohuzel uz jsme ji prodali driv...

   Vymazat
 4. http://montessorihracky.cz/cs/20-hudebni-hracky-a-nastroje

  OdpovědětVymazat