A myslíte, že abych byla in, musím si kupovat vodu v PET lahvi? Ani náhodou. Je to naprostý nesmysl a tady máte pár důvodů:
- Opravdu mi nechutnají (až na pár výjimek, jako je Magnézka nebo Rajec, ale ty mají zase další problém...)
- Za balenou vodu zaplatíme zpravidla až 500x více, než za vodu z kohoutku. Dá se říct, že platíme pouze za značku)
- Voda z kohoutku i voda balená musí splňovat stejné parametry, aby byla pitná a někdy je na tom petka ještě daleko hůř.
- Na výrobu jedné půllitrové lahvičky s vodou se spotřebuje až 10 litrů další vody a tolik energie, která by vám vystačila na vyžehlení jedné průměrné várky oblečení.
- Víte, že se recykluje asi jen 44% PET lahví? Takže když by dneska každý obyvatel Prahy vyhodil jednu petku (což je asi 1 200 000 kusů), zrecykluje se pak asi jen 528 000 a co ten zbytek? A kolik je to třeba za rok na celém světě?
Co dělat, když mám strach ze škodlivých látek, obsažených ve vodě z kohoutku?
Voda by vždy měla splňovat určité normy a pokud se i přes to bojíte, můžete to řešit filtrací vody. Třeba já se chystám na nákup filtrační konvice, která zbaví vodu chlóru, vodního kamene, nečistot, pesticidů a odstraňuje zdraví škodlivé kovy (olovo, hliník, měď). Navíc zlepšuje chuť a odstraňuje pachy. A dá se sehnat do pětistovky.
A co dělat, když mi voda nechutná?
V tomto případě pomůže obyčejný plátek citrónu nebo pomeranče, hrst čerstvých malin či jahod, no prostě jakékoliv ovoce, které vám sklenici vody dochutí a ovoní.
Zkuste pít vodu, zvyknout si na ní trvá maximálně měsíc a tělo vám poděkuje :)M
Piji jedině kohoutkovici :-) a každý den si vařím velký čaj :-)
OdpovědětVymazatMůj člověk :-)
Vymazat