neděle 5. dubna 2015

Go shop to e-shop!

Nakupujete přes internet? Já ano a to každý měsíc. Má to své pro i proti, i přes to se tento druh nakupování stává čím dál tím oblíbenější, zásilkové společnosti neví kam dřív skočit a za chvilku se dostaneme do bodu, že se nakupovat po e-shopech naučí i moje babička.

A jaké jsou pasti, do kterých bychom se tímto mohli chytit?
 • zdlouhavé a problémové reklamace
 • jsou při okamžité platbě kartou moje údaje opravdu v bezpečí?
 • pozor na závislost vyhledávání nízkých cen na internetu, na které nemusí být vaše peněženka připravená = shopaholismus
 • někdy stojí víc, než kupovaný předmět, ano je to poštovné
 • při objednávání z mimoevropských zemí, je nutné někdy k ceně připočítat i DPH a CLO
Samozřejmě, že bych tu mohla psát i o problémech, jako jsou vánoce bez dárků, pokud zboží neobjednáme s dostatečným předstihem nebo zjištění, že požadované zboží nelze dopravit do České republiky. Ve skutečnosti, je ale nakupování přes internet kolikrát daleko bezpečnější a hlavně pohodlnější, než přeplněná nákupní centra.

V rukávu mám také pár výhod:
 • Ušetříte - vzhledem k tomu, že prodejce ušetří za pronájem prostoru a zaměstnance, může si dovolit, nabídnout nám produkt za mnohem nižší cenu, než v obchodech, a to je přesně to, proč toho využívám i já :)
 • Pohodlí - neznám nikoho, kdo by se "celej žhavej" raději oblíkl a jel odsud někam do Liberce nebo do Prahy, hledat fajn nákupní centrum kvůli jednomu tričku, místo toho, aby si zalezl pod deku a celé odpoledne vybíral a vybíral!
 • Čas - tak o tom, že pokud nakoupím na internetu, místo běhání po městě, ušetřím čas, který mohu využít třeba mytím oken, raději ani psát nechci :)
 • Nabídka - ano, na internetu je opravdu mnohem větší nabídka, než v obchodech
 • Internetové diskuze - nejsem si jistá, jestli je daný e-shop či výrobek ok? Není nic jednoduššího, než si na něho najít recenzi na internetových  diskuzích. Tam se opravdu dozvím i to, co nechci!
Takže pro mě je to jasné. Nebudu přeci nechávat kočárek, se kterým se do obchodu nemám šanci vejít venku a doufat ve zkušební kabince, že mi Samuelka nikdo nevezme, že ano.

 
A na závěr tu pro vás mám takový fígl. Nevím, jestli to znáte nebo neznáte, ale podle mě je to super. Ocení to hlavně ti, kteří chtějí při nakupování po internetu ušetřit nějaké korunky a také ti, kteří stále hledají jiné ověřené e-shopy. Tato stránka je jich plná a navíc, pokud se stránkou necháte do některého shopu přesměrovat a nakoupíte, vrátí se vám určité procento peněz zpět a můžete si je vesele nechat poslat na účet. Je to ověřené, bezpečné, registrace je zdarma a mě se to teda líbí hodně. Každopádně za omrknutí to stojí.
Odkaz najdete zde: jen pro chytré :)
 
Máte s nákupy online nějaké špatné zkušenosti? Nebo je to pro vás úleva, jako pro mě? Každopádně přeju hodně štěstí při nakupování! :)M

2 komentáře:

 1. Nesnáším nákupy online, vždy se něco pokaká a musím to týdny řešit než mi to vůbec vyreklamují... Zrovna minulý týden poslali špatný make up... Jediné místo, kde rána nakupuji online, je Ebay, tam hned vrací prachy, když zboží přijde poškozené - do 2 dnů jsou zpět, tak se mi to líbí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na feedo.cz taky vrací peníze hned zpět, ALE za tuto službu chtějí asi 25kč, a navíc feedo je hlavně pro maminky s dětmi. Jinak já zatím žádnou špatnou zkušenost nemám, asi štěstí :)

   Vymazat