úterý 17. března 2015

Sáma a brýle - jak na to?

Jak donutit skřítka, který nedrží hlavičku, nesedí, nechodí, pouze celé dny vymýšlí bejkárny tam, kde zrovna leží a to jsou dost omezené možnosti, nosit brýle? No nezlobte se na mě, ale to fakt nevím. Když jsem to zkusila poprvé. Myslím tím nasadit mu je s milým tónem v hlase, dopadlo to takhle.

 
Ano, odevzdaně řval a řval, dokud jsem mu je nesundala a pak řval ještě asi půl hodiny. Postupně jsem přišla na to, že je potřeba mu je dát nejprve do ručičky, osahat, ocumlat, párkrát s nimi bouchnout o polštář, než budou připravené usednout na očička.
 
 
Dobrý, takže je úspěšně máme na nose a nebrečíme u toho. Jenže! Ten malý chytrolín celkem okamžitě přišel na to, jak si je strhnout. Potom, když jsem mu je nandala a vydrželi mu na obličeji dvacet vteřin, všichni jsme se radovali. Po zjištění, že gumička, která má brejličky dítěti držet vzadu na hlavě, aby mu nepadali, je nám malá, jsem byla nucena vyvinout trošku kreativity a vyrobit mu podobný pásek ze silonky. A ono to docela funguje. Sáma už si je nesundává úplně, pouze posouvá mezi nos a dudlík. Fakt bomba!
 
 
Stejně je to ale teror. Aby si je malý záškodník nechal na nose alespoň dvacet minut, jsem nucena předvést dvaceti minutovou scénku, obsahující zpěv, tanec, salta a různé záchvaty. Potom docílím toho, že na mě kouká, směje se a brýle jsou na svém místě. A taky docela pomáhá toto:Mňam mňam Bobík!! 
 
 
Musím se smát, ale já opravdu nevím, jak docílit toho, že mu ty brýle nebudou vadit. Je to šikovný kluk a i ten okluzor na zalepování očička si sundal do půl minuty. Docela by mě zajímalo, jak s tím bojují jiní rodiče. Mohu jen doufat, že si na ně časem zvykneme. Ale abych mu nekřivdila - v kočárku si je nesundává. Takže rychle někam na procházku. Dneska nám z Centra rané péče půjčí speciální kočárek, který už nám nebude malý. Tak hurá ven. Děkujeme za pozornost a ahoj :)M
 
 
4 komentáře:

  1. Bobík je šlágr - u nás strašně frčí Fíha Tralala.. :) At si brouček zvykne na brejličky, moc mu sluší.. :)

    OdpovědětVymazat
  2. ty brejličky mu hrozně moc sluší :-). klár

    OdpovědětVymazat
  3. Jé, v brejličkách je fešák :). Ať se s nimi sžije co nejdříve :).

    OdpovědětVymazat