čtvrtek 12. března 2015

Ideál ženské krásy...

Tak vám teď přemýšlím, jestli jsem se neměla narodit třeba v baroku nebo dokonce v době kamenné. Ideálem ženské krásy v pravěku, totiž byla moje vzdálená sestřenice Věstonická Venuše. Zkrátka velká prsa, obří zadek a kolem pasu pneumatika tenkrát nenechala žádného muže chladným. Byla to pro ně ideální žena, ale dnes?

 
A co takhle baroko. V tomto období měli rádi jídlo a rozhodně s ním nešetřili. Hubená postava v nich pak vyvolávala vyloženě odpor a člověk, který nebyl řekněme "vyžraný", se často setkal spíše jen s opovržením. Pro ně prostě platilo, že žena, která nesní celého kance (a to já bych možná i zvládla, zvěřinu miluji) je k ničemu.
 
 
Ve 20. století to s námi šlo z kopce a držíme se toho až do dnes. Hubená chlapecká postava byla holt tenkrát TOP a nepomohly tomu ani 30. - 40. léta, kdy se do módy začaly vracet ženské křivky. Důkazem toho, že se tento trend udržel dlouho je i nesmrtelný sexy symbol v podání nádherné, úžasné Marilyn Monroe.
 
 
Průšvih nastal v 60. letech s příchodem supermodelky Twiggy. Její míry 79-56-81 uchvátili celý svět a od té doby hubneme. Z televize nás straší hubené modelky typu Kate Moss a my si slepě nalháváme názor, že nejlepší je pevná, vysportovaná postava, která se sice hned po Twiggy dostala do podvědomí ženské populace, ale dlouho se tam neudržela. A my se mordujeme v posilovnách, jíme asi tak jen třetinu všech dostupných potravin (zbytek je totiž nezdravý) a upínáme se k různým dietám. Ale já už jsem si vybrala. Můj vzor je rozhodně Marilyn a za tím si půjdu. A jaký sexy symbol uznáváte vy? :)M
 


 


6 komentářů:

 1. Jo, tak mě párkrát napadlo, že kdybych žila v takovém baroku, bylo by mi hej :D :D Ne, to zase ne :D Ale přítelovi je nějaké to kilčo sem, tam, docela šumák, takže aspon tak :D Jinak Marilyn, to je ikona dle mě naprostý ideál :)) Skills of Art

  OdpovědětVymazat
 2. Mi se docela libi "hnuti" body positive, docela to sleduju na Instagramu, proste propagace toho, ze ma zena sve telo milovat, at uz je tlusta, hubena, obezni i vychrtla. Docela by me zajimalo, jestli to ty holky fakt tak citi, nebo je to jen poza, soucasny trend.

  Onnimik.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 3. Mi se docela libi "hnuti" body positive, docela to sleduju na Instagramu, proste propagace toho, ze ma zena sve telo milovat, at uz je tlusta, hubena, obezni i vychrtla. Docela by me zajimalo, jestli to ty holky fakt tak citi, nebo je to jen poza, soucasny trend.

  Onnimik.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 4. To baroko velmi idealizuješ... Ta tloušťka se týkala horních deseti, zbytek strádal hladem, holky hubený, udřený, rodily jedno dítě za druhým, v 50 letech byly bezzubé, vyčerpané, prostě nad hrobem... Také ty obrazy zkreslují, je to vize malíře. Žena se v jídle upejpala vždy, vždy se čekalo, že bude jíst střídmě. Navíc to kázala i bible a baroko bylo velmi, velmi věřícím obdobím. Obžerství je smrtelným hříchem pro křesťany.

  Jinak MM mám ráda, krásná ženská, více se mi ale líbí Rita Hayworth, to byla šťabajzna :-) v Gildě obzvlášť... :-) Sama ale vypadám jako Twiggy. :-D :-D

  OdpovědětVymazat
 5. Děkuji za komentáře, tak je jasný, že mince má dvě strany a platí to i o baroku. No kdybych o tom psala referát či seminární práci, nebo to alespoň studovala, tak tyto nepříjemné skutečnosti také zmíním. Je to jen takový rychlý hrubý průřez, jak to vidím já. Mě osobně se Twiggy líbí, ale vím, že podobat se jí nikdy nebudu :)

  OdpovědětVymazat
 6. Tak to máte naprostou pravdu, ideál ženské krásy je už úplně někde jinde. Opravdu asi tím, jak probíhá evoluce, tak ve zrychleném tempu probíhá i evoluce ženskosti. Řekla bych, že momentálně se sice snaží každý druhý normalizovat jak obezitu, tak podvíživu. Ale ideálem zřejmě je krásně štíhlá žena s takto upravenými prsy a s dlouhýma štíhlýma nohama.

  OdpovědětVymazat