neděle 1. března 2015

Detox

Takhle si vstanu k prvnímu březnu v sedm ráno. Plná dobré nálady a elánu. Tss, no kéž by! :-) Popravdě jsem trošku demotivovaná. Každý měsíc prvního si na ledničku zapisuji své míry a váhu, a i když si dávám opravdu "reálné" cíle, už třetí měsíc se čísla nezměnili ani o kousek níž (když už, tak výš). Nevzdávám to, ale štve mě to. Asi nemám vůli, nicméně spíš si myslím, že mám nepříznivě nakloněny hvězdy. Včera jsem koukala na internetu na video - Na baru s Patricií Solaříkovou, a někdo se tam ptal, jak se jí podařilo zhubnout. Odpověď zněla: "Přestala jsem řešit drby a hubnutí jako takové a mimo to se denně cpu nutelou!" Takže asi chápete jak mi je...

Ale! Je potřeba vymyslet další postup a tím je DETOX! Lépe řečeno detoxikace organismu. Něco mi říká, že by to mohlo trochu pomoct a když ne, alespoň se budu cítit lépe. Přečetla jsem si hodně článků jak na to a předem říkám, že žádný tabletky ani pouze rostlinnou stravu do sebe ládovat opravdu nehodlám.

 

A jak na to teda půjdu?

 • vypustím všechny nezdravé elementy, jako je pivo, víno, cigarety
 • zásobuji organismus dostatkem (alespoň 3l) vody denně
 • upřednostním v jídelníčku ovoce, zeleninu a ryby
 • půjčím nebo seženu si někde mixér, abych si mohla dělat smoothies (o tom co je smoothie, příště)
 • věnuji dostatek času procházení na čerstvém vzduchu
A tak dále... Takže měsíc březen, který tomuto pokusu hodlám věnovat, bude podle mě skvělý, ale uvidím, za jak dlouho budu bojovat s první chutí na skleničku vína. Musím říct, že se už moc těším na tu fázi s nutelou, který by měla přijít potom. A ty se můj milý Aldo připrav na to, že se taky zapojíš :)M
 
 
 3 komentáře:

 1. S mužem si děláme detox pravidelně a nemůžeme si vynachválit. Jeden den v týdnů pijeme pouze čerstvé fresh juicy (koupili jsme si nový báječný odšťavňovač a ze dvou pomerančů, hrsti hroznů a 1/4 ananasu máme 600ml džusu, což na snídaně zasytí více než dost, odpoledne a navečer spíše zeleninové) a děláme si výplachy střev (irigátor v lékárně za 150Kč)

  OdpovědětVymazat
 2. Odšťavňovač je skvělá věc, pořizovací cena je sice vyšší (hlavně koupit ŠNEKOVÝ, ne ten druhý. doporučuji značky jako omega nebo kuvings), ale vyplatí se. Doporučuji i pro dítě, třeba namíchat s vodou. Když se koupí dobrý odšťavňovač, je výkon a množství šťávy naprosto neskutečné.

  Na irigátor je nutné si zvyknout, ale v rámci prevence (střeva jsou ten nejdůležitější prvek co se týče imunity) není nic lepšího. I když je to nechutné, člověk má radost, když vidí, jak ze střev odchází ten bordel a má tam konečně čisto:)

  OdpovědětVymazat