středa 25. února 2015

Swing Time

 
 
Už hodně dlouho jsem přemýšlela, že mi tu chybí článek o hudbě, i když musím říct, že jsem na ni docela zanevřela od té doby, co nechodím trsat do klubíků. Je tu ale jedna věc, která mě nikdy nenechá chladnou. Na tento styl jsem přišla už asi před čtyřmi lety v Brně, ani nevím jak, protože Brňáci na rozdíl od Pražáku nemají swingové kluby a už vůbec ne Electro Swingové!
 
Ano Electro swing je přesně ten hudební styl, o kterém chci psát. Je to přesně ten styl, který ve vlnách zaplavuje celý svět, který míchá kvělý swing 30.-40. let a "naše" novodobé styly, jako je hip hop, house, electro a další... Průkopníkem ESW bude asi člověk známý jako Parov Stelar a v ČR potom skoro padesátiletý, ale výborně švihlý DJ Meckie Messer. Nesmím opomenout říct, že do českého electro swingu se s vervou pustil i náš obrovský elegán Ondřej Havelka.  Já do podrobností moc zacházet nechci, ostatně včera v jedné "Víkendovské" reportáži vysvětlovali tenhle zázrak dost do podrobna. Já jen na toto téma musím trošku navázat, a nechápu, proč mě to nenapadlo dřív.
 
 
Electro swing mě neuchvátil jen tím, co je slyšet, ale hlavně tím, co je vidět. Jak se na to dá skvěle tančit, tancem, který je podle mě sexy, vášnivý, vtipný a ulítlý. A ani nemluvím o tom, jak moc se mi líbí móda již zmiňovaných 30. let. Určitě jí věnuji příští článek. A teď už pár malých ochutnávek, protože věřím, že si na tom ulítnete stejně jako já.
 
 

 

Caravan Palace - Jolie Coquine

Parov Stelar - Libella swing

Electro swing collection

The best of electro swing

 
Otázky a připomínky do komentářů, děkuji a ahoj :)M
 
 1 komentář:

  1. Tak o tomto stylu slyším prvně, ale taky mě uchvátil!! To je naprosto úžasný! A tančit se na to určitě dá lépe, než na ty songy, co občas v klubech slýchám! :)) Supeeeer.. Takže díky moc! :)

    OdpovědětVymazat