pátek 27. února 2015

Samuelek hrdina!

Samuelek měl včera den svých poprvé. Opět mě ujistil, že sice má svoje tempo vývoje, ale má ho a to je hlavní. Opět mě ujistil, že je to ten nejvíc nejšikovnější malý chlapeček na celým širým světě. Abych na žádné z jeho poprvé nezapomněla, začnu hezky postupně.

Po měsíci neuvěřitelného a hlavně zbytečného stresování jsme se včera vydali se Samuelkem poprvé do Fakultní nemocnice v Motole. Sáma jel vůbec poprvé do Prahy a taky poprvé seděl ve své nové autosedačce tak dlouho ve vzpřímené poloze a zvládnul to. V Motole jsem se bála, že budeme hodiny čekat a prodírat se davy lidí, ale nic. Nádhera, každý šel v tu hodinu, na kterou se objednal.

Byli jsme objednaní na očkování a do centra zrakových vad. Na chodbě hned po příjezdu koukáme, a Sáma si poprvé podržel lahvičku sám u pusinky a navíc v ní měl ne přímo studené, ale neohřáté pití (také poprvé).Jupí, nebudeme pít v létě horký mlíko! 

 
Po příchodu do očkovací ambulance nedůvěřivě koukal kolem a poslouchal, co si povídáme, načež dostal včeličku poprvé do zadečku. Čekali jsme, že spustí sirénu, ale nic takového se nedělo. Trošku zčervenal, všechny si nás změřil pohledem a když ani jeden z nás neplakal, poškrábal se na bolavým zadku a rozhodl se neplakat taky.
 
O hodinu později už mu na očním chudáčkovi poprvé rozkapali očička, takže do třiceti minut nic neviděl a to bylo zle. Nejen že je hladový, unavený, dostal včeličku a musí se tu válet v kočárku, který už je mu malý. Oni se mu ještě k tomu budou vrtat v očičkách. No musím říct, že své poprvé na očním nám dal pěkně odskákat. Nakonec jsme se dozvěděli, že budeme mít doma fešáka se svýma "poprvé" brejličkama. Prostě samé novinky. Už se těším na další pa:)M
 
 


4 komentáře:

 1. To je šikula.. :) Poprvé není nikdy dost...

  OdpovědětVymazat
 2. Být Vámi, načtu si pro a proti očkování a neočkování. Myslím, že zrovna u Vašeho syna by to bylo na pováženou. Doporučuji začít například s články Mudr Elekové http://ona.idnes.cz/rozhovor-o-negativnich-vlivech-ockovani-ffu-/zdravi.aspx?c=A130725_004650_zdravi_haa

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejsem z těch rodičů, co by očkování u svých dětí odmítali. Pro zajímavost se na to ale podívám, děkuji.

   Vymazat
 3. Musím se přiznat, že jsem to do nedávna také neřešila, a tvrdila jsem, že jsme s manželem oba dva naočkováni a zdraví jak ryby, tak proč bych neočkovala svoje děti. Ale je pravda, že my se tehdá neočkovali hexami apod. jak dnes.

  Teď už mám načteno a mám jasno. Ale samozřejmě je to na zvážení každého rodiče:)

  OdpovědětVymazat