sobota 21. února 2015

Běhání, běhání, všechny smutky zahání!

   Já prostě chci běhat! Chci mít fyzičku! Chci vyběhnout a relativně v pohodě uběhnout alespoň těch 5 kilometrů! Když ty začátky jsou tak těžký. Je to o vůli, přemáhání. Musím se nutit ke každému dalšímu kroku. Někomu to trhá žíly, někomu to trhá srdce, ale mě to s určitostí trhá plíce a průdušky. Je to boj. A vůbec nejhorší je se vykopat ven. Asi před měsícem, jsem se párkrát odhodlaně navlékla do běžeckého a odnesla to chřipkou. Jenže když se teď podívám ven a osvítí mě to jarní slunce, byl by hřích se na to zase vybodnout. Navíc opět čtu knížku, kde holka chodí každé ráno běhat dva kilásky tam a dva zpátky, no a jak myslíte, že vypadá. Samozřejmě, že je nejhezčí z celý školy:).

Nezadržitelně se blíží léto, a já rozhodně nehodlám opět chodit jak muslimská žena zahalená do Hidžábu. Došla jsem k závěru, že ten běh je pro mě nejlepší protože:
 • je nejlepší na hubnutí
 • mám po něm vůbec nejvíc nejlepší náladu
 • hrozně obdivuji lidi, co běhají
 • obdivuji kamaráda Máru, který se vykašlal na špatný životní styl a už trénuje na půl maraton do Brna (třeba bych se k němu mohla za rok přidat)
Takže dneska, pěkně až přijdu od babičky a počkám až mi vytráví (s plným pupkem jsem běhala jen jednou a už nikdy více), nazuji botky a zkusím opět alespoň dva kilometry. Můj taťka říkal, že si musím dát nějaký cíl. Když se on totiž vydal jen tak bezcílně běhat, tak ho po kilometru začalo píchat v boku a jak on sám říká, vyprdnul se na to. Takže můj cíl na dnešek je :Dej sakra aspoň dva kilometry, který proložíš chůzí maximálně dvakrát! A uvidíme jak na tom budu třeba za měsíc.

Jde do toho někdo se mnou? M:)

4 komentáře:

 1. Také běh miluji a běhám už bezmála čtyři roky, ale s přestávkama. :-) Když jdu běhat, tak nejdu pod pět kilometrů. Na podzim jsem to vytáhla na 8 km a to už se mi líbí více. Ale chce to trénovat pravidelně. Na jaro jsem se přihlásila na Masaryk run, což bude nějakých 10 km, tak se tomu teď musím věnovat, abych to uběhla.. :D Je to fajn relax a pak i bezva pocit. :)
  Držím palce ať běhání jde! :)

  OdpovědětVymazat
 2. Dneska jdu běhat poprvé - potřebuju natrénovat.. :) Taky s 30ti denní výzvou plánujeme do pár dní běžeckou výzvu.. :)

  OdpovědětVymazat
 3. Já právě taky běh miluju (teoreticky) :-D Jinak děkuju moc za podporu a doufám holky, že do roka a do dne si spolu už něco zaběhnem :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Taky ráda běhám, ale co mě vždycky spolehlivě odradí je právě počasí. V zimě třeba se nedonutím vůbec, jak začnu dýchat ten studený vzduch, tak to je konec. Mám svůj okruh 5km a ten někdy obměňuju:-D, jak se na to zrovna cítím, někdy třeba dám jen půlku a zpátky. Pomáhá mi taky, když s sebou beru psa, přijde mi to pak veselejší, když běhá kolem. Držím palce.;) L.

  OdpovědětVymazat