pondělí 26. ledna 2015

Dřepy a jiné blbiny...          Já prostě nemůžu dělat denně třeba 60 dřepů, né, já si prostě musím udělat 100 dřepů jednou za rok (což je samozřejmě k ničemu) a pak si odrovnám stehna na celý víkend. Na to se musí jinak. Dodržovat totiž nějaký systém a předem naplánovaná pravidla je vždy lepší a přínosnější, než mít doma "cochcárnu". Tento povedený výraz přinesla mamka že školy (učí totiž na druhém stupni základky) a znamená to "dělat si co chci", to jim řekli na školení, kvůli kterému tam museli být až do večera. No nic. Vrátím se k tomu systému. Úspěšně se mi daří zavést stravovací pravidla a to:
snídaně 8:00
svačina 10:00
oběd 13:00
svačina 15:30
večeře 18:00
a podle potřeby druhá večeře alespoň dvě hodiny před spaním.
Pak už jen stačí nejíst smažený (všechno se dá hodit na pečící papír), sladký, tučný, pít vodu a čaje, ovoce k snídani, zeleninu ke všemu atd... V oblasti stravy mám rozhodně co dohánět, ale zatím se musím naučit zavést tenhle systém a našprtat zdravější recepty.            Přemýšlela jsem, že by bylo taky dobré sestavit si vlastní cvičební plán, tak aby mě bavil a abych ho dodržovala, třeba takto:
Pondělí - jít si zaběhat (opravdu nezbytné, zařadit konečně běhání do programu)
Úterý - alespoň půl hodinové libovolné video (Rebecca, Jill...)
Středa - hodinu na steppru
Čtvrtek - opět video minimálně 30 minut
Pátek - běhání nebo dlouhá procházka rychlou chůzí
Víkend - volno, stejně jezdíme k babičce atd...

          Zkusím si ten program chvíli dodržovat a pak vám napíšu, jak to šlo. Ono záleží jenom a pouze na mě, jestli budu vypadat takto:

A nebo se na to z pohodlnosti vyprdnu a budu vypadat takto:


              Na dnešek mám ještě v plánu si nahrát do MP3 motivační play list, ale vzhledem k tomu, že jsem na spoustu písniček zanevřela, aby mi nepřipomínaly "starý časy", bude objevování nových asi chvilku trvat, tak vzhůru do boje pa Pa :)M


            

3 komentáře:

  1. Ráda si vyslechnu i vaše rady a nápady, jak na věc :-)

    OdpovědětVymazat
  2. Tak u mě jako nákopavácí kousek vede rozhodně tohle: https://www.youtube.com/watch?v=iZ9vkd7Rp-g třeba se zalíbí a nic nepřipomíná.. :) Jinak s během taky budu začínat - udělala jsem mega obří článek pro začínající běžce a bude i výzva jak za měsíc uběhnout 100km.. :) Pak to dám i na skupinku..Jinak cochcárnu znám.. :D

    OdpovědětVymazat
  3. No parádní písnička, já je takhle třeba znám, ale nevím jak se jmenujou :-) No jo Já byla zatím jednou a bída, mám 2 km za 16 min, ale vím, že to zlepšení je u běhu docela rychlý :-)

    OdpovědětVymazat